Dnia 13 i 14 maja 2013 r. w piechcińskiej bibliotece odbyły się dwie równoległe lekcje biblioteczne, w ramach Tygodnia Bibliotek, na które zostały zaproszone dwie grupy 5 i 6-latków z Przedszkola w Piechcinie - podopieczni pani Moniki Cierzniak oraz Renaty Zmudzińskiej.

Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Myszka Precelka nie umie się dzielić” Agaty Widzowskiej-Pasiak. Następnie odbyła się pogadanka na temat zasad poszanowania książek, a także umiejętności dzielenia się tym, co naprawdę cenimy.

Kolejne zadanie polegało na odgadywaniu tytułów  znanych bajek na podstawie pokazywanych ilustracji oraz rekwizytów. Nie obyło się również bez zagadek o postaciach z bajek. Przy okazji przedszkolaki zapoznały się z budową książki.

Spotkanie, w którym uczestniczyło 37 osób, przebiegło w sympatycznej atmosferze.

07.jpg08.jpg05.jpg01.jpg02.jpg04.jpg06.jpg09.jpg03.jpg