Filia nr 1 co roku w maju organizuje spotkania z okazji Tygodnia Bibliotek-zaprasza ekspertów i wspiera różne formy warsztatowe. W tym roku myślą przewodnią jubileuszowego jest  kreatywność – zdolność tworzenia czegoś nowego.

Bardzo dobrze w tegoroczne hasło wpisuje się orgiami  modułowe.

Z okazji  X  Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek  w Filii nr1 członkinie z  Klubu  ART– Pracowni „Kujawy” z Piechcina  -  10 maja podzieliły się z dziećmi ze Starego Miasta  swoja pasją – orgiami modułowym.  Jest to „odmiana origami, w której figury powstają w wyniku połączenia powstałych wcześniej zgodnie z regułami origami elementów. Takie pojedyncze moduły (np. moduł zwany Sonobe) są łączone w całość, tworząc bardziej skomplikowaną figurę(wikipedia)”.

Pod czujnym okiem pań dziewczynki i chłopcy w dużym skupieniu składali prostokątne,kolorowe karteczki papieru w moduły  z których potem powstał kolorowy  koszyczek. Można go podziwiać w bibliotece. Następnie każdy dla siebie wykonał kwiatka, który będzie wskazówką do tworzenia innych figur.

Spotkanie zakończyło się  podziękowaniem  dla pani Barbary Różańskiej, pani Marii Harwozińskiej i pani Barbary Sipińskiej oraz obietnicą  spotkania w letnie popołudnie. W spotkaniu wzięły 24 osoby.

Anna Zielińska