Biblioteka na Stary Mieście od lat współpracuje z Przedszkolem nr1 na rzecz rozwoju dzieci. W tym roku hasłem przewodnim Tygodnia Bibliotek jest kreatywność i przestrzeń. Z tej okazji panie z przedszkola – Jolanta Zeidler i Karolina Rucińska wraz z sześciolatkami przygotowały przedstawienie pt. ”Wiosna radosna” dla czytelników biblioteki i społeczności lokalnej.

Wiosnę witały skaczące żabki, tańczące motylki i zajączki – bliźniaczki. Radosny nastrój próbowało zakłócić złe ptaszysko ,ale szybko został pokonany przez leśne zwierzątka. Przedstawienie zakończył szybki rock and roll, który przekazał zebranym ogromną dawkę pozytywnej energii. Zebrana społeczność nagrodziła małych artystów gromkimi brawami.  Gorące podziękowania otrzymały także panie, które przygotowały z przedszkolakami przedstawienie. Wszystkie dzieci otrzymały motyle z orgiami wykonane przez wolontariuszki.

Ponieważ w Filii nr1 jest mało miejsca -  przestrzeni  (sali) użyczył Środowiskowy Dom Samopomocy. Nieodpłatne użyczenie sali to współpraca Fili nr1  i Środowiskowego Domu Samopomocy w ramach Partnerstwa w Gminie Barcin.

Majowe popołudnie miło czas spędziło 70 mieszkańców Barcina i okolic.

Anna Zielińska