Majowe spotkania gimnazjalistów w bibliotece.

Tegoroczne lekcje biblioteczne miały inny niż zazwyczaj charakter - polegały na spotkaniu z panem Stefanem Skrzypczykiem, członkiem Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin oraz Stowarzyszenia Barcińska Starówka.  Zaproszony przez nas prelegent, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami dotyczącymi historii naszej Małej Ojczyzny, posiada nie tylko wiedzę, ale i wiele dokumentów z nią związanych. Pan Skrzypczyk podzielił się swoimi wiadomościami z uczniami barcińskiego gimnazjum.

Przekazana żywym słowem historia, poparta prezentacją multimedialną i dokumentami sprawiła, że gimnazjaliści słuchali z zapartym tchem informacji na temat dziejów naszego miasta. Mieli okazję po raz pierwszy usłyszeć historie i poznać dokumenty, które są własnością rodzinną Państwa Skrzypczyków. Żadne pytanie postawione przez młodzież nie pozostało bez odpowiedzi, a jedynym mankamentem był ograniczony czas - jedna godzina lekcyjna.

Od 6 do 17 maja odwiedziło naszą bibliotekę siedem klas z Gimnazjum nr 1 w Barcinie wraz opiekunami.

Renata Grabowska, Ewa Słowińska