15 maja 2013 r. odbył się wernisaż, podczas którego przekonaliśmy się, że barcińscy gimnazjaliści potrafią wiele. Każda ich wystawa zaskakuje nas nowymi pomysłami i technikami. Tym razem oprócz tradycyjnych rysunków i artystycznych zdjęć zapoznali nas z kaligramami. Kaligram to obraz składający się ze słów. Jego nazwa wywodzi się od tomu wierszy Apollinaire’a Calligrames. Tematem prezentowanych na wystawie kaligramów jest teatr, czyli obrazy powstałe ze słów związanych z teatrem. Swoje prace wystawiają: Sebastian Domański, Martyna Zabłocka, Wiktoria Musiał, Anna Głowacka, Natalia Kowalska, Paulina Przybylińska, Maria Robaczewska, Iwona Kaczmarczyk, Adrian Adamczyk, Damian Adamczyk, Magdalena Kowalska, Zuzanna Stróżykiewicz, Weronika Tafelska, Natalia Juniewicz, Paulina Szczygielska, Zuzanna Barańska, Weronika Bębenek.

Prace plastyczne zostały wykonane na lekcjach plastyki pod kierunkiem pani Agnieszki Korzempa, natomiast zdjęcia na kółku fotograficznym prowadzonym przez panią Halinę Pietrzak.

W wernisażu udział wzięli zaproszeni goście wśród nich gimnazjaliści i Państwo Skrzypczykowie. Ich obecność wykorzystaliśmy, aby podziękować Panu Stefanowi za przeprowadzone przez Niego wyjątkowe lekcje historii w bibliotece.

Wystawa dostarcza oglądającym ją czytelnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Potrwa do połowy czerwca br.

Renata Grabowska