Z okazji Dni Otwartych Bibliotek książnicę na Starym Mieście odwiedziły dzieci z Przedszkola nr1.

Spotkania zaczynała pogadanka o kreatywności czyli zdolności tworzenia czegoś nowego. Wiek przedszkolny sprzyja szybkiemu rozwojowi i dzieci mają dużo pomysłów i chęci do zabawy. Jednogłośnie stwierdziły ,że najbardziej kreatywne zabawki to klocki różnego typu i rozmiaru.

Dziewczynki i chłopcy czytali samodzielnie bajki,  brali udział w inscenizacji „Rzepki”, „Lokomotywy” Juliana Tuwima.  Wykazały się   spostrzegawczością, wrażliwością  i ekspresją twórczą uzupełniając rysunek, na którym znajdowały się kompozycje z kół i okręgów. Z radością przyjęły udział w zabawach w kole w którym ważną role odgrywały  gesty i ruchy ciała. Z ciekawością oglądały nowe bajeczki zakupione dla nich.

Mali miłośnicy biblioteki za czynny udział w spotkaniu zostali nagrodzeni cukierkami i motylkami na patyczku jako symbolu delikatności, wrażliwości i przemiany.

Anna Zielińska