Wizyty dzieci klas młodszych Szkoły Podstawowej Nr 2  im. Jana Brzechwy w majowe dni związane były  z trwającym  Rokiem Juliana Tuwima. Ponadczasowa wartość wierszyków  tego autora   wprowadzona została w tygodniu bibliotek na  lekcje biblioteczne dla  uczniów I i II klasy . Celem lekcji było  kształcenie nawyku czytania i korzystania ze zbiorów, lekcje służyły   również zapoznaniu dzieci z działaniami i pracą placówki. W trakcie lekcji omawiane były zasady poszanowania zbiorów, oraz zasady korzystania  z nich, oferowano  również odbiorcom książki, które warto i należy czytać.

Wierszyki Juliana Tuwima towarzyszyły uczestnikom odwiedzającym Oddział dla dzieci.  „Okulary” czytano z podziałem na role inscenizowano i rysowano. Na jedną z lekcji przybył gość specjalny Sekretarz Gminy  Pan Waldemar Dolata ,który doskonale bawił się słowem z uczestnikami spotkania. Dla starszych klas III Pani Justyna Pałka przygotowała warsztaty związane z  językiem polskim. To nim wszyscy się posługujemy , popełniamy błędy i popadamy w pułapki. Miały one na celu ugruntowanie wiedzy w tym zakresie i przebiegały w formie zabawnie rywalizujących ze sobą drużyn czerwonych i niebieskich . Zabawy językowe ”Cudaki dwuznaki,” Martwię się  „Ą” czy „Ę’ „Wyrazowa Rodzinka”i Łańcuch wyrazów itp. wprawiły dzieci w radosny nastrój.

W przeprowadzonych lekcjach dla dzieci udział wzięło 199 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 z opiekunami.

Stanisława Ciesielska