W ramach Mikrograntu „Podaj dalej”, prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach PRB,  25 kwietnia w filii bibliotecznej w Piechcinie odbyło się spotkanie z bibliotekarzami bibliotek partnerskich z Kruszwicy, Łabiszyna i Pakości poświęcone Dyskusyjnym Klubom Książki, Młodzieżowemu Klubowi Filmowemu oraz współpracy z młodzieżą.

Bibliotekarze podzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi działalności Klubów prowadzonych przez biblioteki. Grażyna Błaszkiewicz – kierownik łabiszyńskiej biblioteki przygotowała prezentację multimedialną ilustrującą działalność Klubu w Łabiszynie. O barcińskich i piechcińskim Klubie opowiadały Renata Grabowska i Mariola Zelek, natomiast Izabela Sieradzka  z biblioteki w Kruszwicy podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat najmłodszego, wśród zebranych bibliotek Klubu Dyskusyjnego, który w tym roku powstał w Kruszwicy.

Druga część spotkania dotyczyła informacji na temat współpracy z młodzieżą w bibliotece oraz specyfiki pracy Młodzieżowych Klubów Filmowych powstających ostatnio przy bibliotekach. Informacjami na ten temat podzieliła się z zebranymi na spotkaniu bibliotekarzami Anna Zielińska, która uczestniczyła w szkoleniu w Warszawie, przeprowadzonym w ramach PRB przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i utworzyła taki Klub przy Filii nr 1 w Barcinie.

Wszyscy doszli do wniosku, że najlepszą formą zdobywania wiedzy jest wzajemna wymiana doświadczeń oraz konkretne przykłady prowadzonych działań. Charakter spotkania pozwalał na swobodną, nieskrępowaną rozmowę i wymianę doświadczeń, a także poszerzenie wiedzy, która na pewno przyda się w pracy kulturalno-edukacyjnej bibliotek.