Kolejne szkolenie organizowane w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Mikrogrant „Podaj dalej” realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce odbyło się 16 maja 2013 roku w godzinach od 12:00 do 14:00 przy wykorzystaniu komunikatorów internetowych – skype. W wirtualnym spotkaniu udział wzięły: biblioteka w Barcinie – Biblioteka Wiodąca oraz biblioteki z Kruszwicy, Łabiszyna i Pakości jako Biblioteki Partnerskie.

Podczas dwugodzinnego spotkania wymienialiśmy doświadczenia i spostrzeżenia na temat roli Internetu w działalności kulturalno-edukacyjnej bibliotek oraz edukacji w obszarze bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Rozmawialiśmy o nowoczesnej komunikacji w bibliotece, o możliwości wykorzystania Internetu do szybkiej wymiany informacji zarówno przez użytkowników jak i bibliotekarzy.

Uczestniczący w wirtualnym spotkaniu bibliotekarze stwierdzili, że młodzi czytelnicy chętnie korzystają z nowoczesnych komunikatorów, natomiast starsza część społeczeństwa przekonana jest bardziej do informacji pisanej, co nie znaczy jednak, że nie korzystają z nowych możliwości komunikowania się.  Spotkanie dostarczyło niezapomnianych wrażeń bowiem nie tylko przekazywaliśmy sobie informacje, ale jak się okazało dobrze się przy tym bawiliśmy.

Ewa Słowińska

Albums