12 czerwca 2013 r. o godz. 16:30 po raz ostatni spotkaliśmy się w „starej bibliotece” na wernisażu wystawy fotografii pani Moniki Chwała.  Było to 172 spotkanie z cyklu „Artyści gminy prezentują”, które zgromadziło sporą grupę gości. Wśród nich byli stali uczestnicy naszych spotkań, liczna reprezentacja młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz rodzina i znajomi artystki.

Pani Monika od roku mieszkanka Barcina, przyrodnik z wykształcenia, fotograf – amator z zamiłowania, łączy w swojej pasji możliwość obcowania z naturą z możliwością pokazania i utrwalenia jej piękna, różnorodności i niepowtarzalności na zdjęciach.

Szczególnym sentymentem pani Chwała darzy Dolinę Baryczy, gdzie mieszkała przez jakiś czas, a piękno tego krajobrazu urzekło ją i znalazło swoje odbicie w fotografiach prezentowanych na naszej wystawie. Obecni na wernisażu goście dziękowali „za przybliżenie piękna naszej ojczyzny w fotografii i kontaktu z przyrodą” natomiast młodzież „za inspirację do tego, aby dostrzegać wspaniałe widoki i miejsca, które mamy na wyciągnięcie ręki”. Wystawione zdjęcia zachwyciły zebranych nie tylko treścią, ale i techniką ich wykonania.

Renata Grabowska