Papierowe cuda

Ulubioną formą Rozmaitości bibliotecznych to plastyczne zajęcia z kredkami klejem i papierem. Dzieci dają upust swoim fantazjom  plastycznym i tworzą            cuda z papieru. Nie słabnącym powodzeniem cieszy się składanie kółeczek  origami i do tej formy często wracamy. Prace prezentowane są na holu biblioteki.

Koszyczki i kwiatki  dla mojej matki ….

Piątkowe  zajęcia w Oddziale dla dzieci przynoszą młodym czytelnikom wiele radości i satysfakcji z wykonywanych prac plastycznych.  Na majowych piątkowych zajęciach 10.05.13. 17.05.13, 24.05.13 dzieci robiły  laurki, koszyczki i kwiatki. Prace  te stanowiły niespodziankę dla ukochanych mam z okazji ich majowego święta Dnia Matki. Na jednym ze spotkań  towarzyszyła  dzieciom wolontariuszka Pani Zofia Jesionowska ,która przekazała maluchom metodę tworzenia kwiatków z serwetek dekoracyjnych . W zajęciach dla dzieci pomagała wolontariuszka Iwona Kaczmarczyk. Imponujące kwiaty powędrowały z życzeniami do mam .

Udział w konkursie „Pod wspólnym niebem”

W naszej gminie, corocznie w czerwcu obchodzony jest Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych .Stowarzyszenie  Wspierania Osób Niepełnosprawnych  i Środowiskowy Dom Samopomocy na tę okoliczność przygotowują sporo niespodzianek integrujących środowisko.  Jedną z form jest konkurs plastyczny „Pod wspólnym niebem”. Dzieci uczestniczące w zajęciach w Oddziale również przekazali swoje prace. Wyróżnienia z nagrodami  zdobyły Kubera Idalia, Roszak Sandra, Kwaśnik Ola i Jordanowska Natalia.

Ciesielska Stanisława