Elżbieta Wojciechowska, mistrzyni świata w nordic walking przyjechała do piechcińskiej biblioteki w piątek 7 czerwca 2013 r. Sympatykom maszerującym z kijkami udzieliła wielu bardzo cennych rad na temat uprawiania tej aktywności fizycznej. Doradzała w jakie „kije” należy się zaopatrzyć. Opowiadała o efektach zdrowotnych podczas chodzenia z kijkami. Jest to sport praktycznie dla wszystkich. Po krótkiej teorii przeszliśmy do praktyki. Udaliśmy się do parku. Okazało się, że takie „chodzenie” nie jest wcale proste dla wszystkich. Dzięki instruktażowi sympatycznej trenerki udało się załapać rytmiczny krok. Pani Ela zachęcała do udziału w Mistrzostwach Polski w nordic walking, które odbędą się 6 lipca br. w Pakości.

Elżbieta Wojciechowska jest mieszkanką Pakości. Na co dzień pracuje w sanatorium Energetyk w Inowrocławiu jako fizjoterapeuta. Nordic walking zaczęła uprawiać od 2008 r., a już w 2009 r. uzyskała I miejsce w I Mistrzostwach Polski w Gnieźnie w tej dyscyplinie, a w Mistrzostwach Świata w Austrii zdobyła II miejsce, w następnym roku I miejsce. W tym roku również wystartuje w Pakości i Austrii. Życzymy jej wygranej.

05.jpg01.jpg02.jpg04.jpg06.jpg03.jpg