Towarzystwo Miłośników Miasta i Gminy Barcin wydało kolejną publikację pt.: „Miejsca kultu religijnego na terenie gminy Barcin”. Jej promocja odbyła się w naszej bibliotece 10 czerwca 2013 roku. Prezes TMMiG Barcin - pani Teresa Kaczmarek zaprosiła opiekunów figur i krzyży znajdujących się na terenie gminy oraz sponsorów, którzy pomogli w wydaniu książki, by złożyć im podziękowania.

Inicjatorem a także współredaktorem książki był zmarły w listopadzie ubiegłego roku  pan Zdzisław Bokwa - Prezes TMMiG Barcin do chwili śmierci. Obecna na spotkaniu wdowa, pani Marianna Bokwa, powitana została przez prowadzącą spotkanie panią Kaczmarek, a następnie uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego Prezesa.

Autorki poszczególnych rozdziałów: o kościołach pani Grażyna Prussak, o cmentarzach pani Barbara Chojnowska – przybliżyły zebranym co zawiera i jak powstała wyżej wymieniona publikacja. Wypowiedzi Pań ilustrowała prezentacja multimedialna i wystawione zdjęcia, a uczestnicząca w spotkaniu młodzież gimnazjalna przeczytała zebranym wiersze zawarte w promowanej książce.

Ewa Słowińska