Anna , Edyta,  Sara i Oliwia  uczennice  klasy III  Gimnazjum nr 1 w Barcinie, na podstawie kontraktu  udzielały pomocy w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie Filia nr 1, ul. Kościelna 15 w formie wolontariatu na rzecz osób korzystających z tej placówki i przepracowały ponad 30 godzin każda.

Są to osoby chętne do pracy i pełne zapału .Podczas przeprowadzania zajęć świątecznych z dziećmi pt. „Kolorowa szyszka” i czytania bajek w akcji „Rodzinne czytanie – Książka łączy pokolenia” – „Wiosenne opowieści” łatwo nawiązywały kontakty z czytelnikami, zwłaszcza najmłodszymi. Wykonywane  przez nich zadania polegały zarówno na pracy z księgozbiorem jak i z katalogami. Ich chęć do współpracy i pomoc okazała się nieoceniona.

Uczestniczyły  we wszystkich większych projektach biblioteki: Dyskusyjny Klub Książki, Dyskusyjny Klub Filmowy, Rodzinne czytanie – Mały miłośnik książki,  Rodzinne czytanie – książka łączy pokolenia,  Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych.

Z pełnym przekonaniem poparłam starania o przyznanie uczennicom  tytułu „Wolontariusza Gimnazjum nr 1 w Barcinie”.

Anna Zielińska