17 czerwca do biblioteki  na Starym Mieście zawitały przedszkolaki z klasy „O” ze Szkoły Podstawowej nr1 pod opieką  pani Anny Zielińskiej.   Spotkanie rozpoczęło się  pogadanką o lecie .Wszystkie skojarzenia były zapisywane na tablicy. W dalszej części dzieci czytały wiersze o najcieplejszej porze roku. Zajęcia zakończyły się wspólnym ułożeniem przepisu na lato ,który  w 100% się udaje. W domu dzieci przedstawiły przepis na lato w formie pracy plastycznej i przyniosły do biblioteki na wystawę. ”Dzieła „ okazały się bardzo interesujące – wkład pracy ogromny, postanowiłam kilka z nich nagrodzić. Jury w składzie: panie – Ewa Ciszak-Krych – artysta plastyk, Zosia Krysiak i Agnieszka Świtała miały trudny wybór. Jako podstawowe kryterium oceny wzięły pod uwagę samodzielność. Nicola , Weronika, Norbert i Roksana otrzymali nagrody w formie zestawu kredek, pozostali nagrody pocieszenia a wszyscy słodkości, które ufundowała biblioteka. Na pracach nagrodzonych znalazły się podstawowe składniki lata: woda, piasek, słońce, chmurki i co najważniejsze  to radośni przyjaciele.

Zapraszam do oglądania wystawy przez całe wakacje w godzinach otwarcia biblioteki.

Przepis na lato w szczegółach:

• całe słońce gorące
  • kilka płatków czerwonej róży
  • 2 litry wody
  • milion ziarenek piasku
  • 2 przyjaciół z ciekawymi pomysłami
  • 1 chmurka błękitna
  • 1 motylek
  • dużo owoców i warzyw
  • 1 deko zabawy

Wszystko połączyć, lekko wymieszać i zaczarować.

Życzę udanej zabawy !

Anna Zielińska