„Zawód: Fotograf” Chrisa Niedenthala to książka, o której dyskutowaliśmy w DKK w piechcińskiej bibliotece 4 czerwca 2013 r. To ciekawe wspomnienia z ostatnich 50 lat historii Polski widziane oczyma znanego fotografa. Chris Niedenthal, jeden z najbardziej cenionych fotografów europejskich, urodził się i dorastał w Londynie. Wychowany w polskiej rodzinie, po studiach przeniósł się i zamieszkał w Polsce. Współpracował z takimi magazynami jak „Newsweek” i „Time”. Jest laureatem nagrody World Press Photo z 1986 r. i autorem licznych wystaw.

Książka bardzo nam się podobała mimo że może odstraszać dużym gabarytem. To nieprzeciętna mieszanka humoru i grozy okraszona niepospolitym gawędziarstwem i przepięknymi fotografiami z albumu rodzinnego i z ważniejszych wydarzeń Polski lat 80 - tych.

Następne spotkanie odbędzie się 3 września. Omawiać będziemy książkę Izy Komendołowicz pt. „Elka. Wspomnienia o Elżbiecie Czyżewskiej.

Mariola Zelek

10.jpg07.jpg08.jpg05.jpg01.jpg02.jpg04.jpg06.jpg09.jpg03.jpg