„MILION PRZYGÓD Z KSIĄŻKĄ" to akcja dla bibliotek publicznych, zainicjowana przez Fundację LOTTO Milion Marzeń i realizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL oraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem akcji jest propagowanie i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Nasza biblioteka też zakwalifikowała się do udziału w projekcie.

5 lipca w Oddziale dla dzieci i młodzieży ruszyła akcja „Milion przygód z książką”. Odbyło się pierwsze spotkanie edukacyjne w ramach scenariusza tej akcji i było ono ostatnim dla młodzieży w  dotychczasowym lokum. Mimo początku wakacji młodzież chętnie wzięła udział  w zajęciach . Zabawa edukacyjna ,zainspirowała młodzież  do wyzwolenia w sobie kreatywnych pomysłów,  prezentowanych na warsztatowym spotkaniu w bibliotece. Scenariusz i rekwizyty  niezbędne do zobrazowania  treści ponad  2 godzinnych zajęć, utwierdziły uczestników spotkania  w przekonaniu jak ważna w ich życiu jest akceptacja samego siebie. Nastolatkowie  obecni w bibliotece początkowo nieśmiało podejmowali próby angażowania się w tę formę dramy. Nieśmiałość ta  jednak szybko została przełamana i  rozwinęli swoją twórczą kreatywność. Wcielili się wiernie w bohaterów scenariusza .Mimo dobrego humoru towarzyszącego  młodzieży z racji wakacji, wykazali jednocześnie doskonałą dojrzałość  w zakresie zwiększenia poczucia swojej wartości, zdobycia i podzielenia się wiedzą w zakresie uzależnień.  Zaprezentowali swoją postawę  społeczną, wynikającą ze świadomości z jakimi problemami boryka się  współczesna młodzież zdefiniowali ich przyczyny, przedyskutowali skutki. Podpierali swoje zdania znajomością przeczytanej literatury na ten temat. Po zakończonych warsztatach zgodnie uznali, że  bardzo się cieszą z przyjścia na to spotkanie. .

..Nie straciliśmy i nie zmarnowaliśmy  czasu wakacyjnego, bo doskonała  atmosfera i starannie dobrany temat sprawiły że było sympatycznie mimo poważnych tematów …” powiedzieli.

Kolejne z spotkanie dla dzieci w ramach tej akcji odbędzie się  17 lipca w  godz.11.00-13.00

Ciesielska Stanisława, Karolina Kopacz