Informujemy Czytelników, że od 22 lipca br.– Oddział dla dzieci, a od 5 sierpnia wypożyczalnia i czytelnia dla dorosłych Biblioteki głównej przy ul. Lotników 13 będą nieczynne aż do odwołania.

Powodem okresu przerwy w dostępie do usług bibliotecznych jest planowana okresowa inwentaryzacja zbiorów bibliotecznych, a następnie przeprowadzka do nowej siedziby.

Nie chcąc pozbawić mieszkańców naszej gminy możliwości czytania zapraszamy wszystkich chętnych do zapewnienia sobie już teraz potrzebnej lektury. Możliwe będzie wypożyczenie większej ilości książek (ponad regulaminowy limit)!!! W czasie, kiedy Biblioteka będzie niedostępna dla czytelników, nie będą naliczane kary za zwłokę.

Zachęcamy wszystkich czytelników do wypożyczenia większej ilości książek w ramach akcji „Przeprowadzamy swoją bibliotekę - wypożycz w „starej”, oddaj w „nowej”.

O rozpoczęciu pracy w nowej siedzibie poinformujemy w prasie oraz na stronie internetowej biblioteki .

Jednocześnie zapraszamy do korzystania z księgozbiorów w filiach naszej biblioteki :

Filii nr 1 w Barcinie przy ul. Kościelnej 15,

Filii w Piechcinie ul. 11 Listopada 1C

oraz Mamliczu – Szkoła Podstawowa.

W w/w placówkach w okresie wakacji letnich planowane są również zajęcia kulturalno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Za wynikłe niedogodności serdecznie przepraszamy.

Dyr. BPMiG w Barcinie

Grażyna Szafraniak