Dnia 14.08.2013 czterdziestu uczestników  „ Wakacyjnej biblioteki czarów”, z Filii nr 1 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin, spotkało się na terenie Klubu Żeglarskiego „Neptun”, gdzie wspólnie zatańczyli zumbę.

W trakcie spotkania został przeprowadzony konkurs na najciekawszy strój, który oceniała biegle posługująca się magią wróżka Zofia Jesionowska. Nasi czarodzieje i czarodziejki bardzo lubią najnowsze trendy i są z modą na bieżąco. Ich stroje były bardzo pomysłowe i kolorowe, wykorzystali wszelkie szale, woale, wstążki, świecidełka, różnorodne kapelusze i miotły. W kategorii małych czarodziejek wygrała Amelka, początkujących w czarach wróżka Julka, a opiekunek- trzymających magiczną moc nad milusińskimi- wróżka Agnieszka. Najmodniej ubranym czarodziejem okazał się Kuba. Zwycięscy oraz uczestnicy konkursu zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez bibliotekę. Natomiast wróżka Zosia okazała wiele dobroci i wyrozumiałości częstując  wszystkich uczestników konkursu przepysznymi wafelkami.

Ze  swoją pasją i ogromnymi pokładami energii na czele sympatyków zumby stanęła  wróżka Paulina Kluczyńska, która porwała wszystkich do wspólnej zabawy. Przy brzmieniu największych latynoskich hitów, poprowadziła niestandardowy taniec – zumbę, który jest połączeniem tańca z aerobikiem. Zajęcia były bardzo dynamiczne i pełne ekspresji, sprawiające, że w uczestnikach krew wrzała, a dusza szybowała na wyżyny. Tancerze dla pokrzepienia mogli liczyć na poczęstunek- ciasteczek, a dla ochłody nie zabrakło wody mineralnej.

Kiedyś tańczono by sprowadzić deszcz w czasie suszy, czy spowodować wzrost urodzajów lub zapewnić pomyślność bogów. Nasze czarodziejki i czarodzieje tańczyli dla przywołania pozytywnej energii, w tym przedsięwzięciu  pomagały im własnoręcznie zrobione miotły. Do dziś w bajkach i legendach króluje opinia, że miotła była narzędziem umożliwiającym latanie osobom pałającym się magią. My miotłę wykorzystaliśmy do wspólnej zabawy w kole. W rytm muzyki miotła była przekazywana z rąk do rąk, gdy muzyka cichła dana osoba u której pozostała miotła w dłoniach  zamierała w bezruchu. Zabawa trwała, aż do chwili kiedy ostatnia osoba niezamieniona w posąg dotykając miotłą odczarowywała wszystkich po kolei.

Na koniec zajęć dla matek małych czarodziei odbył się konkurs-taniec z miotłą, podczas którego uczestniczki wykazały się swoim doświadczeniem w przekazywaniu pozytywnej energii.

Szczególne podziękowania należą się Klubowi Żeglarskiemu  Neptun” za pomoc w organizacji zajęć zumby, udostępnieniu swojego terenu i zaplecza sanitarnego.

Czytelniczki z Filiinr1 wykazały się kreatywnością i pomysłowością w projektowaniu i prezentowaniu strojów. Podczas tańca Zumba   pokazały swoją spontaniczność i  pozytywną  energię którą  obdarowywały wszystkich wokół. Warto czytać książki ponieważ pobudzają naszą wyobraźnię i powodują ,że jesteśmy otwarci na świat, radośni i chętniej pomagamy innym.

Paulina Kluczyńska o sobie: ”Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Fitness oraz instruktor ZUMBA, STEP. Mama 3,5 letniej Roksanki. Zawsze uśmiechnięta, na zajęciach zarażam wszystkich pozytywną energią i daje z siebie wszystko. Sport i taniec to moje dwie wielkie pasje z którymi jestem związana od dzieciństwa. Trenowałam lekkoatletykę – głównie biegi. Przez 10 lat byłam związana z zespołem tanecznym K-2 w Centrum Kultury i Sportu w Kruszwicy, instruktor Hip-Hop oraz fitness w Radziejowskim Domu Kultury, od 2 lat związana na dobre z fitnessem, prowadzę zajęcia  fitness oraz ZUMBA w Clubie Fitness  w Barcinie, Żninie oraz w Pakości i Szubinie.”

Anna Zielińska  Edyta Dypolt