W dniu 07.09.2013 r z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w całej Polsce przeprowadzona zostanie II edycja Narodowego Czytania. Wspólnie, publicznie czytana  lektura pereł polskiej literatury, integruje pokolenia, promuje polską kulturę i zachęca do czytania książek.

Władze Samorządowe Gminy Barcin, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy  oraz Miejski Dom Kultury  włączają się do tegorocznej edycji Narodowego Czytania dzieł Aleksandra Fredry.  Dnia 07.09.2013 r. w sobotnie południe o godz. 12 00  zapraszamy na niezwykle wydarzenie kulturalne dla mieszkańców Barcina .

W tym dniu przewidziane są liczne niespodzianki -  między innymi scenka rodzajowa „Paweł i Gaweł” w wykonaniu Burmistrza i jego Zastępcy,  fragmenty komedii  „Ślubów panieńskich” zaprezentuje  grupa teatralna z  UTW.

W Narodowym Czytaniu wezmą również udział przedstawiciele różnych zawodów i czytelnicy biblioteki ….

Dla chętnych uczestników akcji, którzy będą mieli przy sobie egzemplarze książek z utworami Aleksandra Fredry -  miła niespodzianka – pamiątkowy stempel związany z tegoroczną odsłoną Narodowego Czytania, przygotowany przez Kancelarię Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Spotkanie literackie z klasyką Fredry odbędzie się  na placu przed Urzędem Miejskim i Biblioteką.  W przypadku  niepogody w  Sali Miejskiego Domu Kultury.