Szukasz książki, a nie ma jej na półce?

Potrzebujesz czytlibrelni czynnej całą dobę?

Chcesz czytać książki w dowolnym miejscu?

Biblioteka w Barcinie w sierpniu 2013 r. podpisała porozumienie o współfinansowaniu i współużytkowaniu dostępu do bazy e-booków  umożliwiające dostęp czytelników biblioteki do serwisu http://libra.ibuk.pl, czyli internetowej czytelni on-line oferowanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Do Konsorcjum Bibliotek na terenie podregionu bydgoskiego oprócz naszej biblioteki należą Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy, Biblioteka Miejska w Inowrocławiu, Miejska Biblioteka Publiczna w Koronowie, Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim, Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie.

Umowa licencyjna zawarta została z Wydawnictwem Naukowym PWN w Warszawie na okres od 01.09.2013 do 31.08.2014 r. i upoważnia do użytkowania elektronicznych wersji publikacji. Obejmuje dostęp do około 350 ibuk-ów. Czytelnik będzie mógł korzystać z publikacji dotyczących nauk humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych, społecznych, ekonomicznych oraz innych dziedzin wiedzy. Wydawcami ibuk-ów są między innymi Wydawnictwo Naukowe PWN, Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, Oficyna Wydawnicza Impuls, Wolters Kluwer, Wydawnictwo Scholar, Wydawnictwa Uniwersytetów w Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Łodzi.

Serwis znajduje się pod adresem:

Z bazy można korzystać bezpłatnie w każdym miejscu i na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu po pobraniu kodu dostępu. Każdy użytkownik, który pragnie korzystać z serwisu LIBRA IBUK, musi się najpierw zarejestrować się w bibliotece – być jej czytelnikiem.

W przypadku dostępu z domu, wymagane jest wpisanie kodu PIN, nadawanego indywidualnie każdemu zainteresowanemu czytelnikowi. W celu uzyskania kodu, należy zgłosić się do biblioteki głównej lub filii w Barcinie, Piechcinie i Mamliczu.  Korzystanie z serwisu LIBRA IBUK na terenie bibliotek nie wymaga podawania PIN-u.

Po zalogowaniu się na osobiste konto, użytkownik uzyska dostęp do zasobów LIBRA IBUK wykupionych przez konsorcjum bibliotek.

JAK KORZYSTAĆ Z LIBRA IBUK?

Trzeba założyć osobiste konto myIBUK, które:

• Umożliwia zaznaczanie tekstu, tworzenie zakładek, notatek, tworzenie wirtualnej półki z książkami, generuje bibliografię, pozwala korzystać ze słownika i encyklopedii

• Umożliwia logowanie się na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów

Założenie konta to jednorazowa rejestracja – podajesz swój adres e-mail i hasło.