„ Przyszła do nas jesień i nam książki niesie…” – śpiewały dzieci  podając sobie książki . Nie tylko  jesień niosła książkę. W pomoc  bibliotekarkom zaangażowali się:  Przedszkole Nr 2 i 3 w Barcinie, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy , Gimnazjum Nr  1 w Barcinie, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Teresa Wilk z radnymi , Burmistrz Barcina Michał Pęziak z gronem urzędników Ratusza, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Artur Jakubowski z pracownikami, strażacy i Straż Miejska. Przyłączyli się również członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz  spontanicznie mieszkańcy Barcina, aby mieć swój udział w przenoszeniu biblioteki. Osoby uczestniczące w akcji ustawione zostały w długi łańcuch, sięgający od starej siedziby przy ul. Lotników 13 do nowej położonej przy ul. LWP 4 a. Książki transportowane były metodą z ręki do ręki.

To niecodzienne wydarzenie  miało miejsce 24 września 2013 od godziny 9:00 do 10:00. Tym sposobem przeniesiono  część lektur szkolnych do nowej siedziby. Do akcji włączyło się około 250 osób. Uczestnicy akcji miały sposobność obejrzenia wnętrz biblioteki przed otwarciem. Dyrektor biblioteki i bibliotekarki dziękują serdecznie za sympatyczny gest pomocy, wszystkim którzy  odpowiedzieli na nasz apel i przyłączyli się do akcji. Relację z tego wydarzenia zarejestrowała Telewizja Lokalna  Barcin  zapraszamy do obejrzenia w programie  z 24.09.2013 r. http://www.tvlbarcin.pl/