24 września 2013 r. odbyło się w piechcińskiej bibliotece spotkanie autorskie z panem Romanem Pankiewiczem, podróżnikiem, a także autorem książki pt. „Islandia - trzeci żywioł”.

Na uwagę zasługuje fakt, iż gość spotkania przez kilka lat pracował w Rosji, Niemczech oraz Islandii. W wolnym czasie poznawał kulturę oraz ciekawe miejsca tych krajów.

Pan Roman przybliżył nam historię Islandii. Z pasją opowiedział o zwyczajach i mentalności Islandczyków, również o przepięknych pejzażach oraz zaskakujących zjawiskach atmosferycznych występujących w Islandii. Należy podkreślić, iż wzbudził duże zainteresowanie wśród przybyłych na spotkanie czytelników i miłośników podróży.

W końcu przyszedł czas na pytania, których przybyli na spotkanie piechcinianie mieli sporo. Podróżnik oczywiście na wszystkie odpowiedział. Ponadto zachęcał młodych ludzi do nauki języków obcych, gdyż ich znajomość ułatwia podróżowanie, poznawanie innych kultur, a przede wszystkim znalezienie dobrej pracy.

W spotkaniu uczestniczyli gimnazjaliści z Zespołu Publicznych Szkół w Piechcinie, panie z Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, a także wszyscy zainteresowani, razem 36 osób.