4 października 2013 roku w Filii Bibliotecznej w Piechcinie odbył się wernisaż pn. „Kompozycje kwiatowe” autorstwa pani Barbary Kluczewskiej, członkini Koła Gospodyń w  Kołudzie Wielkiej.

Gość spotkania z zawodu jest krawcową, ale pracuje w charakterze opiekunki dziecięcej. Jak twierdzi, być może talent odziedziczyła po babci, która robiła różne ozdoby z krepiny.

Na początku spotkania autorka wystawy opowiedziała o swojej pasji, którą są robione własnoręcznie kwiaty z rajstop. Prezentowane eksponaty, to budzące podziw róże, storczyki, gerbery, mieczyki oraz lilie. Następnie pani Barbara Kluczewska  zademonstrowała, w jaki sposób można samemu zrobić kwiaty z rajstop. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Oczywiście nie obyło się bez gratulacji w kierunku autorki wystawy.

Na spotkanie przybyło 31 osób –  zaproszeni goście przez panią Kluczewską oraz wszyscy zainteresowani. Wystawę można obejrzeć w czytelni biblioteki do 31 października.

Serdecznie zapraszamy.