Już niebawem Biblioteka wznowi swoją działalność w nowym budynku. Nim to jednak nastąpi przygotowaliśmy Grę Miejską skierowaną do czytelników. Opracowaliśmy i zaaranżowaliśmy szereg zadań na terenie Barcina, w miejscach związanych z historią barcińskiej biblioteki.

Celem wyjścia w miasto w  okresie poprzedzającym uroczystość oddania do użytku nowego obiektu, jest upowszechnienie wiedzy o dziejach biblioteki oraz dobra zabawa dla uczestników. Interaktywna forma gry umożliwi  przyswojenie informacji w sposób odmienny od typowego nauczania szkolnego oraz zintegruje różne grupy społeczne wokół naszej książnicy. Do współpracy zaproszono kilka instytucji, stowarzyszeń i sektor gospodarczy. W różnych miejscach na terenie Barcina będą Punkty Informacyjne dla drużyn u tzw. „Agentów”.

Dla uczestników organizator przewiduje ciekawe nagrody.

Gra odbędzie się 28 października 2013 tj. w poniedziałek  o godz. 11:00. Przewidywany czas- ok.2godz.

18 października już odbyło się  spotkanie informacyjne, na którym omówiony został regulamin i zasady gry. Udział wstępnie zadeklarowało 7 drużyn.

Po przeprowadzenie GRY Miejskiej „ Jakubowa spuścizna, czyli biblioteczna ścieżką” pełną relację zamieścimy na naszej stronie.

REGULAMIN GRY MIEJSKIEJ „JAKUBOWA SPUŚCIZNA, CZYLI BIBLIOTECZNĄ ŚCIEŻKĄ”

Stanisława  Ciesielska