Jak powinna wyglądać biblioteka XXI wieku?

Czy śmierć książki drukowanej jest nieunikniona? M.in. nad takimi zagadnieniami pochylili się w środę uczestnicy odbywającej się w Toruniu IV. Regionalnej Konferencji Programu Rozwoju Bibliotek "Biblioteki nowych technologii". Mówiono o zmianach, jakie zachodzą w bibliotekach dzięki wprowadzaniu nowych technologii i o tym, czy niedługo czytelnicy przestaną korzystać z książek drukowanych.

Dzięki udziałowi w programie biblioteki są wyposażane np. w nowy sprzęt i stają się bardziej nowoczesne, a korzystają na tym przede wszystkim czytelnicy.

Biblioteki w kujawsko-pomorskiem stają się coraz bardziej nowoczesne. 276 instytucji z małych miejscowości z regionu bierze udział w Programie Rozwoju Bibliotek, dzięki czemu są wyposażane w nowy sprzęt, a pracownicy biorą udział w specjalistycznych szkoleniach.

Źródło, więcej na: Polskie Radio PiK