18 listopada  w czytelni naszej nowej Biblioteki  przy ul. LWP 4a odbyło się  spotkanie  autorskie z  polskim pisarzem, autorem książek  dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Dariusz Rekosz , to  Honorowy Ambasador Literatury Dla Dzieci i Młodzieży, Kampanii Mama, Tata &... Myself,, Laureat dorocznej nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, przyznanej przez Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Wśród licznych znanych tytułów ,książka - "Detektywów para - Jacek i Barbara. Tajemnicza szafa" - uzyskała tytuł: Najlepsza Książka na Lato 2012, w kategorii "Dla Dzieci", w plebiscycie internetowym portalu Granice.pl.

Więcej o autorze na oficjalnej stronie internetowej  http://www.rekosz.pl/

A na spotkaniu  w bibliotece ?...

Młodzież, z gimnazjum Nr 1 w Barcinie i Społecznego Liceum dowiedziała się : Co ma wspólnego woda z liczbą pi? Jak trafić szóstkę w Lotto? Ile mierzą i ważą kupony Toto Lotka? Kto to był  Muhammad al –Chorezmim? Na powyższe i na wiele innych pytań, znalazł odpowiedź gość spotkania z młodzieżą, przyjaciel biblioteki  Dariusz Rekosz.

Magiczne słowa, inspirowały uczestników spotkania  do dyskusji i zabawy  z wielkimi liczbami, jakie można uzyskać wypełniając zwykły kupon Toto-Lotka. Całość prelekcji ilustrowana była pokazem multimedialnym i okraszana  żartobliwymi  komentarzami  autora. Po  warsztatach z „Magią słowa”  Pan Rekosz opowiedział młodzieży gimnazjalnej i licealistom o swojej karierze literackiej i planach.

Prawdziwą niespodziankę zrobiły Panu Darkowi założycielki Fan Klubu Dariusza Rekosza, który od 2010 r. działa przy barcińskiej bibliotece.  Przybyły na spotkanie i zachęcały kolejne młode osoby do wstąpienia w szeregi Fan Klubu. Sam autor spotkał się również  z Fan Klubem  na „pogaduchach” w Oddziale dla dzieci i młodzieży. W  przeznaczonej dla młodzieży przestrzeni  „Biblio-klimatów”  zaprezentował nową grę ,wykonaną własnoręcznie „HNEFATAFL.”Gimnazjaliści i licealiści oraz czytelnicy  byli zauroczeni niecodziennym spotkaniem z magią i  kulturą „żywego słowa”

Stanisława Ciesielska