Dnia 18 oraz 21 listopada 2013 roku w Filii Bibliotecznej w Piechcinie odbyły się dwie równoległe lekcje biblioteczne pn. „W krainie wierszy Juliana Tuwima”, w których uczestniczyli uczniowie dwóch klas drugich Zespołu Publicznych Szkół w Piechcinie – wychowankowie pani Justyny Michalak i Elżbiety Krawczyk.

Drugoklasiści wzięli udział w pogadance na temat twórczości Tuwima, dowiadując się wielu ciekawych informacji. Przy okazji mieli okazję obejrzeć wystawkę książek poświęconą poecie, gdyż zgodnie z uchwałą Sejmu rok 2013 został ogłoszony „Rokiem Juliana Tuwima”. Następnie dzieci wysłuchały kilku wierszy: „Słoń Trąbalski”, „Okulary”, „Lokomotywa”, „Abecadło”. W drugiej części lekcji wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę dotyczącą tematyki tychże wierszy. Oczywiście dzieci nie miały żadnego problemu z odczytaniem hasła, które brzmiało: „Julian Tuwim dla dzieci”.

W lekcjach bibliotecznych uczestniczyły 33 osoby. Warto podkreślić, iż sporo uczniów wykazało chęć zapisania się do aktywu bibliotecznego. Dla nas bibliotekarzy to pocieszający fakt, gdyż zauważamy chęć dzieci do współpracy, trzeba tylko czasami odpowiednio je ukierunkować.

07.jpg08.jpg05.jpg01.jpg02.jpg04.jpg06.jpg03.jpg