KIM jest anioł „Pierwsza nasza modlitwa była i jest do Anioła Stróża w tym jest nasza wiara że Bóg nam towarzyszy przez swojego Wysłannika unosi się na skrzydłach by zawsze być na czas nasza modlitwa niezupełnie zrozumiała nie stój a bądź zawsze ze mną dlatego daję Ci skrzydła byś mógł wszędzie dolecieć 2002 nKs. Jan Twardowski – z tomiku poezji pt.” Aniele mój”

Jest czas Adwentu - okresu poprzedzającego Boże Narodzenie. Do biblioteki na Starym Mieście zawitały anioły – stróże domowego ogniska. Do ich przybycia przyczyniła się pani Bogumiła Lewandowska, która swoimi  pracami ozdobiła bibliotekę. Posłańcy dobrej nowiny wykonani są z różnych materiałów. Każdy ma swój urok i styl. Okazale prezentują się stroiki choinkowe w kolorze srebrnym, złotym, czerwonym i fioletowym.

Zapraszam do oglądania prac w godzinach otwarcia biblioteki – poniedziałek, wtorek, środa i piątek od godziny 10:00 do 17:00 i oceny, który aniołek ma najwięcej wdzięku i który „skradł serce”

Zielińska Anna