Otwarcie nowej siedziby  dla  starej bo 66 letniej biblioteki  i udostępnienie jej  dla czytelników stało się faktem 7   listopada 2013 r. Prawdziwe oblężenie i zainteresowanie naszą książnicą  potwierdziło tęsknotę i zamiłowanie naszych mieszkańców  do książek. Urokliwa, kolorowa  i ciepła przestrzeń dla czytelników ,wzbudza wśród nich zachwyt i  pozytywne reakcje. Starsi czytelnicy składają gratulacje Pani Dyrektor i pracownikom, podziwiają zaangażowanie w budowę i urządzenie biblioteki, dokonują pamiątkowych wpisów w księdze podarowanej przez Władze Samorządowe. Nie szczędzą ciepłych inspirujących  pochwał.

Młodsi i najmłodsi traktują Oddział dla  i młodzieży jako przystań energetyzującą, przemawiającą dużą ilością  spokojnych kolorów, wyposażoną w niezliczone atrakcje zawarte w kolorowych książkach oraz sprzętu multimedialnego dla najmłodszych. Rodzice odwiedzające bibliotekę z dziećmi po raz pierwszy, używają różnych argumentów przekonywujących je do opuszczenia Oddziału po wyborze literatury. Maluchy proszą o jeszcze  kilka minut aby w niej pozostać i  nawet protestują w momencie nacisku dorosłych. Mali czytelnicy ,którzy po raz pierwszy przyszli do biblioteki  byli  witani przez Panią Dyrektor, która wręczała im Dyplomy upamiętniające ten fakt oraz częstowani byli słodyczami. Młodzież uczestnicząca w warsztatach dziennikarskich RED[akcja] skrzętnie fotograficznie dokumentowała  wizyty pierwszych czytelników, które przedstawiamy w formie  fotoreportażu za zgodą opiekunów. Tych wszystkich czytelników ,którzy jeszcze nie odwiedzili nowej biblioteki ,serdecznie zapraszamy. Odbywają się już pierwsze spotkania ,konkursy i wystawy.Przypominamy również czytelnikom wypożyczonych książek zaległych o ich zwrocie bez uiszczania kary do końca roku.

Stanisława Ciesielska