2 grudnia 2013 r. w piechcińskiej bibliotece, w ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego pn. „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”  odbyło się  drugie już spotkanie z młodym profesjonalistą. Tym razem zaproszeni zostali uczniowie z Technikum Logistycznego w Zespole Szkół Niepublicznych w Piechcinie.

Na uwagę zasługuje fakt, iż poprzez organizowanie tego typu projektów pomaga się młodym ludziom z terenów wiejskich w wyborze odpowiedniego zawodu, biorąc pod uwagę kierunki rozwoju współczesnej gospodarki.

Gościem spotkania był Paweł Luty, dziennikarz magazynu „Brief”, który przeprowadza wywiady z ciekawymi ludźmi na temat nowych technologii. Podczas prezentacji własnej osoby pan przekonywał, iż do odniesienia sukcesu zawodowego niezbędna jest odwaga, odpowiedzialność, a także „głód” wiedzy. Czasami, aby coś zyskać, trzeba zaryzykować. Tylko należy zdawać sobie sprawę z konsekwencji naszych wyborów, powinniśmy być odpowiedzialni za to, co robimy. Poza tym warto mieć szerokie zainteresowania, gdyż nigdy nie wiadomo jak często będziemy zmuszeni zmienić miejsce albo charakter pracy. Ponadto pan Paweł Luty zachęcał do poznawania nowych technologii społecznych, a także nauki języka angielskiego. Podał adresy stron, z których warto skorzystać.

Spotkanie, które miało charakter warsztatowy, poprowadziła kierownik Filii Bibliotecznej w Piechcinie, pani Mariola Zelek, według scenariusza przygotowanego przez FRSI.

W spotkaniu uczestniczyły 22 osoby.