Podczas wakacji w Filii nr 1 w Barcinie odbyło się wiele zajęć, na których kształcono swoje zdolności artystyczne. Origami, czy decopauge nie było już żadną tajemnicą. Teraz mieliśmy szansą wykorzystać nasze umiejętności plastyczne w wykonaniu stroika świątecznego na konkurs organizowany przez Miejski Dom Kultury. Udział wzięły trzy czytelniczki z biblioteki, które zdobyły trzy pierwsze miejsce.

Pierwsze należało do Klaudii, która wykonała stroik z uroczymi, białymi szyszkami , miało to nam przypomnieć o śnieżnej porze roku, którą teraz mamy. Całości dopełniały świerkowe gałązki i aniołki wykonane techniką decopauge. Wszystko było wykonane estetycznie i cieszyło oko, a delikatne czerwone akcenty również zrobiły swoje. Starania Klaudii zostały oczywiście nagrodzone, pierwszym miejscem, symbolicznym dyplomem oraz piękną, prawdziwą bombką.

Autorką drugiej pracy była Zuzia, której ozdoba została wykonana w ciepłych barwach. Podstawka z kory ślicznie zaprezentowała kilka świerkowych gałązek i suszone owoce uwodzące swoim zapachem. Dodatkowym akcentem były „świeczniki” wykonane z origami modułowego. Pomarańcze, cynamon, suszone śliwki i inne przysmaki z całą pewnością przypomniały zapach bożonarodzeniowego stołu. Atutem stroika stało się dobre zaprezentowanie walorów wyżej wspomnianej kory. Praca zdobyła drugie miejsce, prócz tradycyjnego dyplomu, nagrodą była mała, ceramiczna choinka, która świeciła się na różne kolory.

Trzeci stroik był autorstwa Julii, wykonany na „gąbce”. Koraliki, świąteczne kolory i świerk potrafiły wyzwolić w nas emocje. Stroik cechował się swoją naturalnością, tak bliską naszemu społeczeństwu. Oko cieszyła również świeczka, wspaniale i ręcznie przyozdobiona. Dobre ułożenie tych najmniejszych detali oraz szczegóły, które były niezwykle dopracowane z pewnością przyczyniły się do wybrania tej właśnie pracy i umieszczeniu jej na trzecim miejscu. Ozdoby choinkowe, które zdobyła z pewnością pięknie przyozdobią jej choinkę.

Wszystkie stroiki były wykonane z niezwykłą dokładnością i dbałością o szczegóły. Jury w pięcioosobowym składzie zapewne miało trudny wybór, oceniali oni estetykę, różnorodność materiałów, pomysł oraz ogólny wyraz artystyczny w trzech grupach wiekowych. Nagrody na pewno wszystkich ucieszyły, a dyplomy stanowiły podsumowanie ciężkiej pracy  wszystkich uczestników. Ręce już się rwą do roboty, a głowa huczy od pomysłów, na stroiki, które wykonamy również w przyszłym roku.

Zuzia Rucińska