„Kwiatek mały, kwiatek biały,

pośród trawy rośnie cały.

Jaki kwiatek będzie to,

co ma w nazwie liczbę sto?”

Ciekawe zagadki, czyli wyzwanie dla najmłodszych. Wystarczy przekroczyć próg biblioteki, tam właśnie można znaleźć rozrywkę na zimowe popołudnia, kiedy za oknem jest zimno i niezbyt ciekawie. Wspomniana wyżej łamigłówka, to jedna z kart w grze zagadkowe wierszyki o roślinach. Przeznaczona jest ona dla tych młodszych, którzy są ciekawi świata i chcą ćwiczyć swoją zręczność. Znajdzie się też coś dla fanów puzzli. Kubuś puchatek, myszka Miki, Violetta, a także ta wesoła lokomotywa, Tomek. Nie zapomnieliśmy też o tych, którzy dopiero poznają świat, dla nich mamy drewnianą układankę, która rozwija wyobraźnię. Jeśli dobrze poszukamy to gdzieś tam znajdziemy też domino z autami i skojarzenia, chyba każdy wie, o co chodzi. Można też przyprowadzić pierwszaka, który ma problemy z ortografią, ciekawym rozwiązaniem będzie właśnie gra na ten temat.

Czyli, że znajdzie się coś dla każdego dziecka, a dla tych starszych? Oczywiście, że tak, w bibliotece znajdzie się jakieś zajęcie dla każdego. Do zaoferowania mamy zestaw 25 gier, a w tym bierki, warcaby, samotnik, chińczyk, żabki i inne. Ferie tutaj może spędzić cała rodzina, dzięki słynnym, drewnianym klockom „Jenga”

Do pomocy w tym trudniejszych elementach puzzli, czy zagadek, chętnie pomogą wolontariusze i pani bibliotekarka. Tak więc nie trzeba spędzać dnia przed telewizorem i komputerem. Można przyjść do nas i miło spędzić czas. Obalmy mit o tym, że biblioteka, to tylko miejsce do czytania. Nie wierzysz? Przyjdź i sam zobacz.

Zuzia Rucińska

01.JPG02.JPG03.JPG