W dniu 29.01.2014 r. w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „Dla zdrowia i urody”.  Spotkania tego typu są popularne zwłaszcza wśród damskiej części użytkowników biblioteki; prowadzone są przez  osoby, które na co dzień zajmują się dbaniem o szeroko pojmowaną kobiecą (i nie tylko) urodę, zdrowie i dobre samopoczucie psychiczne.

Tym razem gościem biblioteki była Pani Magdalena Andler, wizażystka, stylistka i makijażystka, kobieta wielu pasji,  niezwykle sympatyczna i kontaktowa. Kilkadziesiąt osób zebranych w czytelni biblioteki, głównie pań (chociaż zjawiły się dwa męskie rodzynki) miało okazję wysłuchać  jej prelekcji zatytułowanej „Nie jestem idealna, ale jestem piękna”, połączonej z prezentacją multimedialną.

Pani Andler opowiedziała zebranym o typach kobiecych sylwetek, i trikach, jaki można stosować, by ubiorem tuszować mankamenty figury i podkreślać jej zalety.  Poradziła, jak we właściwy sposób dobierać poszczególne elementy garderoby, i czym kierować się podczas zakupów. Rozwiała przy tym kilka stereotypów ze świata mody, co zebrane w  czytelni panie przyjęły ze zdumieniem, ale i radością, zgodnie stwierdzając, że odtąd będą postępować według rad Pani Magdaleny. Wiele spośród nich już po zakończeniu spotkania podchodziły do wizażystki z wieloma pytaniami, na które Pani Magda cierpliwie odpowiadała.

Wiele czasu Pani Andler poświęciła również psychice kobiet.  Zachęcała, by pomimo wszystko akceptować w pełni swoje ciało, z pełną świadomością jego wad i zalet. Wyjaśniła, że takie nastawienie sprzyja wewnętrznej harmonii i dobremu samopoczuciu. Przedstawiła również kilka technik, które pomagają podejść do niedoskonałości swojej sylwetki z większym luzem. Zgodnie z tytułem swojej prelekcji podkreśliła, że nawet nie będąc idealną, można być piękną.

Olga Gralak-Ćwikła