Kliknij, aby powiększyćPierwszego grudnia w siedzibie książnicy w Mamliczu nastąpiło uroczyste zakończenie kursu komputerowego dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. W warsztatach uczestniczyło sześć pań, które m.in. nabyły wiedzę z obsługi komputera od podstaw, obsługi pakietu MS OFFICE - WORD, zakładania i korzystania z poczty elektronicznej, wyszukiwania informacji w Internecie oraz kopiowania zdjęć z nośników na komputer. Kurs komputerowy obejmował 9 spotkań, które poprowadził Maciej Gawroński - informatyk z Biblioteki Publicznej w Barcinie.

Podsumowanie szkolenia odbyło się przy kawie i słodkich wypiekach kursantek. Wspominano miłą atmosferę na warsztatach, jak również pilność oraz zaangażowanie pań. Na zakończenie uczestniczkom kursu zostały wręczone certyfikaty ukończenia warsztatów z podstawowej obsługi komputera. Pomysłodawczynią przeprowadzenia kursu komputerowego w książnicy w Mamliczu była Pani Lidia Kowal Zastępca Burmistrza Barcina, która dostrzegła potrzeby rodziców dzieci niepełnosprawnych. Obsługa komputera i poczty elektronicznej będzie dużym udogodnieniem w przyszłych kontaktach rodziców z Urzędem Miasta i Gminy Barcin. W uroczystym zakończeniu kursu uczestniczyli Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mamliczu Ewaryst Tomiczak oraz dyrektor Biblioteki Grazyna Szafraniak.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG