Kliknij, aby powiększyć W dniu 17 listopada 2015 roku odbyły się zajęcia edukacyjne pn. „Rady nie od parady” do piechcińskiej filii przybyli uczniowie II klasy miejscowej Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcą, panią Katarzyną Ściernicką

Podczas spotkania dzieci uważnie wysłuchały kilku wierszy z morałem Małgorzaty Strzałkowskiej. Następnie uczestniczyły w pogadance na temat wad ludzkich, traktowania innych z szacunkiem, umiejętności odpowiedniego zachowania się w określonej sytuacji, a także w konkretnym miejscu. W dalszej części zajęć drugoklasiści, spośród rozrzuconych kartek, układali łańcuchy dobrych rad. Do tych najważniejszych zaliczyli: „Jeśli chcesz od innych brać, to sam też coś musisz dać”, „Kto na swoje błędy zważa, ten ich więcej nie powtarza”, „Nikt z nas nie jest doskonały – ani duży, ani mały!”, „Wszelka pomoc i współpraca zawsze bardzo się opłaca”, „Dość już tego, daję słowo! Nie pozwolę rządzić sobą!”, „Zawsze lepiej jest pomyśleć, zamiast chlapnąć coś bezmyślnie”.

Uczniowie przy okazji obejrzeli z zachwytem wystawę rękodzieła pani Marty Wróblewskiej, właścicielki firmy EMILUDEK, produkującej artykuły dla dzieci i niemowląt. W spotkaniu uczestniczyło 21 osób.

Dorota Witkowska