Kliknij, aby powiększyćW bibliotece w Mamliczu dnia 10 listopada obyły się kolejne zajęcia dla dzieci w ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Mamliczu wraz z wychowawcą Panią Hanną Krauze. Przy słodkim poczęstunku uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat krajów arabskich. Poznali m.in. ich położenie geograficzne, panujące tam zwyczaje oraz kulturę.

Porównywali swój ubiór z tradycyjnym ubraniem muzułmanów. Mieli okazję posłuchać arabskiej muzyki. Dzieci wysłuchały bajkę Wojciecha Widłaka „Syrop maga Abrakabry”, na której podstawie opierał się scenariusz zajęć. Każde dziecko miało okazję być magiem i próbować swoich zaklęć na sułtanie. Wykorzystując rozsypane sylaby, powstały cudaczne zaklęcia połączone z przedziwnymi gestami-ruchami. Najciekawsze zaklęcia zostały nagrodzone słodyczami. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dyplomów i wspólnym zdjęciem.

Edyta Dypolt