Kliknij, aby powiększyć9 listopada w siedzibie książnicy w Mamliczu odbyły się kolejne warsztaty, których prowadzącą była Pani Bogumiła Lewandowska. Tym razem uczestnicy spotkania zmierzyli się quillingiem. Quilling jest pracochłonną techniką, wymaga precyzji, sprawności manualnej oraz staranności. Jednak warto się natrudzić, gdyż efekt końcowy pracy jest przepiękny.

Dzieci uczestniczące w zajęciach w bibliotece zgodnie stwierdziły, że Mikołajki są tuż, tuż i najwyższy już czas na napisanie listu do św. Mikołaja. Chcąc by ich list był zauważony wśród milionów innych listów postanowili je odpowiednio udekorować. Tak więc powstały śliczne kartki z choinkami, bałwankami i św. Mikołajami, wykonane techniką quillingu. Zajęcia przy słodkim poczęstunku zorganizowała Biblioteka Publiczna Filia Mamlicz wraz z Świetlicą MDK w Mamliczu.

Edyta Dypolt