Kliknij, aby powiększyć Zwycięstwem Krzysztofa Żołnierowicza (Gambit Świecie) – mistrza międzynarodowego - zakończył się IV Jesienny Turniej Szachowy w Barcinie, który odbył się 24.10.2015 r. w murach Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin.

Drugie i trzecie miejsce przypadło kandydatom na mistrzów krajowych: Markowi Olszewskiemu (Chemik Bydgoszcz) i Karolowi Jaroch (Fala Świekatowo). W zawodach wzięło udział czterdziestu dwóch zawodników z trzech województw. Uczestnicy rywalizowali w barcińskiej bibliotece – podkreślając jej walory takie jak: akustyka, oświetlenie, stoliki i krzesełka. Dodając do tego wręcz rodzinną atmosferę i uprzejmość pracowników książnicy możemy być spokojni, że w kolejnej edycji zawodnicy ponownie zechcą do Barcina przyjechać.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Franciszek Paprocki (Chemik Bydgoszcz) lat 6, natomiast najstarszym zawodnikiem okazał się Jan Juniewicz (Barcin) 68 lat.

Wśród gimnazjalistów:

1. Borys Paliwoda (Żnin)

2. Maria Wolska (Barcin)

3. Jacek Zakrzewski (Barcin)

Wśród szkół podstawowych:

1. Stanisław Paprocki (Chemik Bydgoszcz)

2. Mariusz Matczyński (MKD nr 5 Bydgoszcz)

3. Michał Kozłowski (Fala Świekatowo)

Najlepszy zawodnik z Barcina – Wiktor Tański

Najlepsza kobieta – Iwona Kaczmarczyk (Barcin)

link turniejowy dostępny jest pod tym adresem

Organizatorzy imprezy: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin, Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie, Imago, Liceum Ogólnokształcące w Barcinie, LKS Dąb Barcin dziękują bardzo Baszcie Żnin za użyczenie sprzętu, a panu Tomaszowi Tańskiemu za ufundowanie nagród głównych.

Hubert Łukomski