Kliknij, aby powiększyć Pracowite wtorkowe popołudnie spędzili w bibliotece najmłodsi czytelnicy z opiekunami w ramach projektu „Edukowanie przez czytanie”. Małe paluszki młodych miłośników książek, korzystając z pomocy mam i babć, stworzyły jesienne kolaże z plasteliny.

Były wiewiórki, jeże i grzyby. Maluchy pracowicie robiły kuleczki z plasteliny, które rozgniatały na kartkach wypełniając kontury rysunku. Potem kolejne kuleczki z krepy i trawa gotowa. Nie obyło się bez zabawy w kręgu. Dużą frajdę maluchom sprawiła zabawa tradycyjna „Baloniku nasz malutki” i „Kółko graniaste” . Radość i uśmiech zagościł na ich buziach. Na koniec wszyscy odpoczęli przy małym poczęstunku. Trudno było dzieciom opuszczać gościnne progi biblioteki. Pociechą były zestawy ciekawych książek ,które wypożyczyli uczestnicy spotkania.

Małgorzata Szczepańska