Kliknij, aby powiększyćW dniu 20 października w siedzibie książnicy w Mamliczu odbyły się warsztaty szycia maskotek „Wesołe sówki”. Sowy są bohaterkami wielu bajek, legend i przysłów. Od wieków sowa uznawana jest za symbol mądrości i wiedzy, dlatego też często kojarzona jest z książkami i biblioteką. Któż z nas nie zna przemądrzałej sowy z Kubusia Puchatka czy sowy- bohaterki wiersza Jana Brzechwy.

Miłośnicy tych tajemniczych ptaków mogli zmierzyć się z igłą i nitką, i pod czujnym okiem Pani Bogumiły Lewandowskiej spróbować swoich sił w uszyciu „Wesołej sówki”. Dzięki zdolnym paluszkom powstały przepiękne, kolorowe maskotki. W zajęciach przy słodkim poczęstunku wzięły udział 23 osoby. Warsztaty zostały zorganizowane wspólnie przez Bibliotekę Publiczną Filia Mamlicz i Świetlicę MDK w Mamliczu.

Edyta Dypolt