Kliknij, aby powiększyć W naszej bibliotece w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się trzy spotkania poświęcone programowaniu i kodowaniu dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 2 ,Gimnazjum Nr 1 i Społecznym Liceum w barcinie.

Dwa z nich „Juniorskie Sztuczki w „Scratch Junior” przygotowane zostały dla dzieci z klas I - III . Uczestnikami jednych z zajęć w dniu 15.10.2015 r. była klasa III a z wychowawcą Panią Marzeną Błaszak. Spotkanie poprowadził je informatyk Maciej Gawroński wykorzystując zainstalowaną na tabletach aplikację Scratch Junior. Przy pomocy prezentacji multimedialnej krok po kroku omawiał projekt i jego obszary odpowiedzialne za poszczególne kategorie; dodawanie postaci ,scen akcji budowanie kodu dla postaci przykładu „wesołego kotka” .Efektem końcowym była prosta animacja wprawiająca w ruch wirtualnego kotka Zrozumiały sposób w przekazywaniu języka programowania uczestnikom spotkania sprawił, że dzieci były bardzo zaangażowanie. Nagrodą za spełnienie magii kodowania w programie Scratch 2.0 były pamiątkowe Certyfikaty z Europejskiego Tygodnia Kodowania wręczone 24 uczestnikom zajęć.

Stanisława Ciesielska