Kliknij, aby powiększyć Za oknem deszczowa pogoda a w bibliotece gwarno i wesoło. We wtorkowe popołudnie w siedzibie książnicy w Mamliczu zebrali się miłośnicy zajęć plastycznych prowadzonych przez panią Bogumiłą Lewandowską.

. Tym razem dzieci dokańczały prace z poprzedniego spotkania. Dekorowali farbami akrylowymi ulepione przez nich z masy solnej figurki. W trakcie malowania poszczególnych elementów ich wyobraźnia nie miała granic, powstawały przecudne wzory i połączenia kolorów. W drugiej części warsztatów dzieci przygotowywały się do następnego spotkania, na którym będą szyte sówki. Każde dziecko narysowało projekt jak ma wyglądać jego sówka. Zostały powycinane szablony sówek i zaplanowane materiały jakie zostaną do tego wykorzystane. Na pożegnanie dzieci otrzymały małe, słodkie upominki. W zajęciach zorganizowanych wspólnie przez Bibliotekę Publiczną Filia Mamlicz i Świetlicę MDK w Mamliczu uczestniczyły 23 osoby.

Edyta Dypolt