Kliknij, aby powiększyćW sobotnie popołudnie w dniu 15 października 2016 r. w Mamliczu odbyło się „Święto ziemniaka”. Uroczystość dla mieszkańców Mamlicza zorganizowała Świetlica MDK w Mamliczu wspólnie z Biblioteką Publiczną filia Mamlicz, Radą Sołecką Mamlicz, Kołem Gospodyń Wiejskich Mamlicz oraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Mamliczu. Tego dnia pogoda nie rozpieszczała, było zimno i deszczowo, dlatego też impreza odbyła się w siedzibie świetlicy wiejskiej.

Dzieci wspólnie z Teatrem „Frajda” z Torunia uczestniczyły w wesołej zabawie. Przygotowanych było wiele konkursów m.in. poszukiwanie ziemniaków, taniec z hula-hop, „Balonowe wariacje” czy „Wirujące talerze”. Wszystkie dzieci zostały obdarowane „górą” słodyczy. W przerwach konkursów Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Mamlicz serwowały przepyszne dania z ziemniaków. Ziemniaczki zostały ofiarowane przez Panią Genowefę Grześkowiak oraz sołtysa Mamlicza Pana Jakuba Jurka. Spotkanie zakończyło się przejażdżką wozem strażackim po najbliższej okolicy.

Sponsorami „Święta ziemniaka” była Rada Sołecka Mamlicz, Koło Gospodyń Wiejskich Mamlicz, firma „Kapral – Car” Mamlicz, gospodarstwo Cerwit - Anna i Andrzej Rafińscy oraz Alior Bank oddział w Barcinie.

Edyta Dypolt