Kliknij, aby powiększyć We wtorek, 29 września 2015 r. w piechcińskiej filii gościliśmy artystów z krakowskiego Teatru „Tak”, którzy wystawili interaktywny spektakl teatralny pt. „O Pchle, co manier nie miała”, inspirując się tekstem bajki Jana Brzechwy pt. „Pchła Szachrajka”.

Na przedstawienie przybyli uczniowie klas drugich szkoły podstawowej ZPS w Piechcinie wraz z nauczycielami.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w trakcie spektaklu pojawiły się elementy języka angielskiego (m.in. pory roku i antonimy: dobry - zły, wysoki – niski, ładny – brzydki).

Bardzo ciekawe przedstawienie, po obejrzeniu którego maluchy stwierdziły, że nie warto oszukiwać, gdyż prędzej czy później sprawiedliwości stanie się zadość. Poza tym, dobre wychowanie jest zawsze w modzie!

Aktorzy dostarczyli drugoklasistom niezapomnianych wrażeń estetycznych. Dzieci były zachwycone spektaklem. Prosiły artystów o więcej… Z pewnością jeszcze niejeden raz Teatr „TAK” z Krakowa odwiedzi naszą bibliotekę.

Dorota Witkowska