Kliknij, aby powiększyć 5 października 2015r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - prof. dr hab. Małgorzata Omilanowska odwiedziła miejsce, o którym w pamiątkowej księdze napisała: „Piękne, przyjazne miejsce, w którym ciepli i mądrzy ludzie kierują gości ku kulturze.

Dobrze, że są takie biblioteki, takie samorządy i tacy ludzie ...” .

Nie jest to przypadek, że podczas swojej wizyty w województwie kujawsko-pomorskim pani Minister zatrzymała się w Barcinie, aby zobaczyć bibliotekę wybudowaną w ramach Wieloletniego Programu Kultura+, Priorytet „Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek”. Placówkę, która powstała dzięki środkom z budżetu gminy oraz dotacji w wysokości 1 mln zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W progach Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Jakuba Wojciechowskiego w Barcinie szanownego gościa powitali Włodarze Miasta oraz Dyrektor i pracownicy biblioteki. Wspólnie zwiedzano bibliotekę oraz zaprezentowano pani Minister działalność naszej instytucji jak i samorządu na rzecz rozwoju kultury w Gminie Barcin.

Renata Grabowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG