Kliknij, aby powiększyć Projekt Rodzinne Czytanie pn.. „Edukowanie przez czytanie” cieszy się dużym zainteresowaniem. Deklarację przystąpienia złożyło 56 uczestników a dzięki temu we wrześniu przybyło w Oddziale dla dzieci i młodzieży 22 nowych czytelników.

Zgodnie z harmonogramem spotkań integracyjnych upowszechniających czytelnictwo , dzieci zaproszone zostały na spotkanie z teatrem „TAK” z Krakowa. Aktorzy dali popis wędrówki Koziołka Matołka ,który wypuścił się w świat, aby znaleźć drogę do Pacanowa. Podbili serca i umysły zgromadzonych w bibliotece dzieci i rodziców. Uśmiechnięte buzie dzieci i aktywny udział w przedstawieniu oraz opory i protesty opuszczenia biblioteki przez maluchów świadczyły o tym, że biblioteka jest przyjazną przestrzenią dla każdego użytkownika. Udział w spektaklu wzięło 107 uczestników małych i dużych.

Stanisława Ciesielska