Kliknij, aby powiększyć W poniedziałkowe popołudnie biblioteka w Mamliczu wspólnie z świetlicą wiejską zorganizowała warsztaty plastyczne z Panią Bogumiłą Lewandowską. To już kolejne spotkanie mieszkańców Mamlicza z Panią Bogusią.

. Ostatnim razem uczestnicy zajęć poznali wiklinę papierową, tym razem przyszedł czas na decoupage. Decoupage polega na naklejaniu wzoru wyciętego z papieru na odpowiednio spreparowaną powierzchnię przedmiotu. W ten sposób można ozdobić szkło, drewno, ceramikę czy metal. Z sztuką ozdabiania przedmiotów w siedzibie biblioteki zmierzyło się 17 osób. Wycinali przeróżne wzory z papierowych serwetek i ozdabiali szklane wazoniki, słoiki, ceramiczne doniczki oraz drewnianą skrzyneczkę. Powstały przepiękne prace, które można podziwiać w galerii na stronie internetowej biblioteki. Przed mieszkańcami Mamlicza jeszcze wiele spotkań z Panią Bogusią, na których jeszcze nie raz zmierzą się m.in. z decoupage, ceramiką, masą solną, guellingiem. Na warsztatach będą wycinać, kleić, malować, a nawet szyć. Na następne spotkanie zapraszamy 5 października, zbliżymy się do nieba tworząc anioły z masy solnej.

Edyta Dypolt