Kliknij, aby powiększyć W piątek, 18 września 2015 roku w piechcińskiej książnicy odbyło się uroczyste otwarcie wystawy z okazji XXV-lecia Piechcińskiego Bractwa Kurkowego pt. „Z historii Piechcina – dokumenty ze starej portierni.

Falerystyka Bractw Kurkowych”. Swoje zbiory udostępnili: pan Czesław Michalski, prezes Piechcińskiego Bractwa Kurkowego założonego z jego inicjatywy w 1990 roku, i jego syn - pan Andrzej Michalski, którego pasją są ordery oraz różne odznaki nadawane osobom zasłużonym.

Pan Andrzej wygłosił prelekcję, przybliżając uczestnikom spotkania korzenie Piechcińskiego Bractwa Kurkowego poprzez przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną. Opowiedział również o działalności stowarzyszenia, a także zaprezentował odznaki bractwa. Ponadto przedstawił poczet królów Piechcińskiego Bractwa Kurkowego. Warto podkreślić, iż z okazji XXV-lecia stowarzyszenia został wybity medal pamiątkowy.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wśród udostępnionych zbiorów można obejrzeć dokumenty i zdjęcia z historii Piechcina, z czasów II wojny światowej, a także odznaki bractw strzeleckich. Wystawa potrwa do 16 października. Serdecznie zapraszamy.

Dorota Witkowska