Kliknij, aby powiększyć 9 września w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ”Artyści gminy prezentują”, którego celem jest pokazanie dorobku artystycznego mieszkańców gminy. Wernisaże wystaw tego cyklu, cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem .

Tym razem okazją do spotkania była wystawa Pani Ilony Lewandowskiej, mieszkanki Piechcina. Nie był to jej debiut wystawienniczy, wcześniej bowiem artystka miała swoją wystawę w filii biblioteki w Piechcinie. Na wystawie zaprezentowano jej obrazy oraz rysunki pastelami i ołówkiem. Są to dzieła o różnorodnej tematyce – martwe natury, portrety, obrazy religijne itd. Ponadto Pani Ilona zajmuje się także malowaniem na szkle, czego przykłady pokazała na wernisażu.

Wernisaż przebiegł w miłej atmosferze. Artystka przyznała, że jest samoukiem. Wychowywała się w rodzinie, gdzie sztuka zajmowała ważną rolę; artystka wspomniała portrety i pejzaże zdobiące ściany jej rodzinnego domu - lubiła się im przyglądać, fascynowały ją. Nie kształciła się nigdy w kierunku sztuki, próbowała jednak tworzyć na swój własny użytek, cierpliwie rozwijając swoje umiejętności. Dopiero jakiś czas temu jej twórczość została dostrzeżona i doceniona. Obecnie Pani Ilona jest aktywnym członkiem Klubu Art w Piechcinie, jej obrazy sprzedawane są na terenie kraju i za granicą; nie znaczy to, że spoczęła na laurach. Wciąż wzbogaca swój warsztat, biorąc udział w kursach plastycznych. Najbardziej lubi malować farbami olejnymi, jest jednak otwarta na nowe techniki i nowe doświadczenia.

Życzymy artystce dalszych sukcesów i satysfakcji z własnej twórczości.

Olga Gralak-Ćwikła

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG